Jakie są zalety pieluszek jednorazowych?

Nie tylko łatwość i szybkość użytkowania

Na pewno pieluchy jednorazowe modne są wybierane przez większość rodziców. Czy możemy jednak wymienić ich zalety, którymi mogą się pochwalić? Koniecznie musimy to przeanalizować.

Pierwszą i jednocześnie najważniejszą zaletą pieluszek jednorazowych jest to, że są one bardzo łatwe oraz szybkie w użyciu. Wystarczy, że zdejmiemy zużytą pieluszkę dziecku i ją wyrzucimy. Później wystarczy jedynie założyć nową. Kolejną zaletą jest na pewno ich bardzo, ale to bardzo duża chłonność. Co jak co, ale pieluszki jednorazowe chłoną wręcz doskonale wilgoć i jednocześnie sprawiają, że skóra naszego dziecka jest sucha. Dzięki temu samo ryzyko odparzeń jest wręcz minimalne.

Nie sposób nie wspomnieć także o nieprzemakalności. Warstwa zewnętrzna jednorazowej pieluszki na pewno nie przepuszcza wilgoci. Pieluszka dodatkowo jest wyprofilowana odpowiednio i posiada także ściągacze. Nie ma w związku z tym ryzyka, że zawartość się wydostanie w jakiś sposób na zewnątrz. Pieluszki jednorazowe są także niezmiernie higieniczne. Wilgoć uwięziona zostaje w środku pieluszki, a zanim bakterie się zdążą namnożyć, to pieluszka już zostaje przez rodziców wyrzucona.

Należy także zaznaczyć, że pieluszki te są bardzo wygodne. Maluszek, który ma na sobie jednorazową pieluszkę, może spać komfortowo, poznawać świat, a także się bawić. Pieluszka jest przez cały czas sucha. Nie musimy się martwić o ograniczenie ruchów naszego dzieciątka.

Zadbaj o prawidłowy rozmiar

Aby móc się cieszyć wszelkimi zaletami pieluszek, to powinniśmy nauczyć się dobierać właściwy rozmiar pieluszek. Gdy rozmiar jest nieprawidłowy, to niestety, ale musimy się liczyć z tym, że pieluszki nie zagwarantują komfortu ani nam, ani też naszemu dziecku. Jest to oczywiste. Szczególnie młodzi rodzice powinni wiedzieć, że rozmiar rozmiarowi nie jest równy. Każdy producent ma swoją rozmiarówkę i to raczej tak prędko się nie zmieni.

Zawsze położna może nam pomóc w wyborze pielusze. Wykorzystajmy tę wiedzę.