Czy rozmiar pieluszek ma znaczenie?

Wybór właściwego modelu pieluszki dla dziecka sprawić może trudność, szczególnie gdy urodziło nam się właśnie pierwsze dziecko. Jednak dopasowany odpowiednio rozmiar, jak i fason zarówno wpływa na komfort noszenia, a także na samą funkcjonalność. Rodzaj pieluszek się zmienia razem z rozwojem dziecka.

Odpowiednie pieluchy

Jeśli chodzi o pieluchy jednorazowe najpopularniejsze, to niezmiernie ważny jest ich rozmiar oraz fason. Mają wpływ na sam komfort noszenia, jak i na funkcjonalność samą w sobie. Jest to bardzo ważne, aby maluszek się czuł dobrze przez całą dobę. Podczas kupowania pieluch powinniśmy się kierować wagą naszego dziecka. Tylko i wyłącznie właściwy model jednorazowej pieluchy chłonie wilgoć w całości, jak i dosyć nieprzyjemne zapachy. Do tego ogranicza kontakt ze skóry. Możemy zapomnieć o odciskach oraz odparzeniach. Pieluszka źle dopasowana przysparza na pewno sporo problemów. Noszenie pieluchy za ciasne jest niewygodne oraz dosyć nieprzyjemne. Maluszek może kręcić się niecierpliwie podczas przebierania, czy też starać się ją poluzować, czy też ją zdjąć. Zaś zbyt duży rozmiar wygląda bardzo nieestetycznie i sprzyja się jej zsuwaniu, czy też przeciekaniu zawartości. Dopasowując pieluszkę, na pewno nie warto się sugerować skalami cyfrowymi rozmiarów stosowanych przez producentów, ponieważ to, że maluszek się czuł dobrze w rozmiarze drugim jednej firmy, wcale nie oznacza, że będzie podobnie w takim rozmiarze, ale w pieluszce od innego producenta.

Zapoznaj się z oznaczeniem

Na opakowaniach najczęściej pod cyfrowym oznaczeniem jest zamieszczona waga maluszka. Można spotkać się także z oznaczeniem cyfrowym ze znakiem plus, co nam sugeruje, że wagowe widełki są na pewno szersze od standardowych. Zwróćmy także uwagę na sam fason. Ma on wpływ na funkcjonalność. Modele, które są zapinane na rzepy, są dobrym rozwiązaniem dla dzieci nieco mniejszych, a te wsuwane dla starszych i bardziej aktywnych.

Na pewno poradzimy sobie z wyborem odpowiedniego rozmiaru. Tego możemy być pewni i to w stu procentach.